Urzadzenie diagnostyczne do ciagnikow rolniczych

Czym stanowi kolposkop?

Revitalum Mind Plus

Kolposkop to coraz niezwykle rozpowszechnione urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej klasy układu optycznego ze profesjonalnym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można wziąć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop i jego wykonanie

Kolposkop obraca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a ponadto pochwy i sromu w kierunku wykrycia zmian, jakie potrafiły oznaczać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Określa się, że dokładność diagnozy dokonanej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w relacje od jego kształtu.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka jest na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy wprowadzany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego widzi się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w wygodnym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i dostrzeganie go na indywidualnym ekranie, a i pisanie i wydawanie dla pacjentki, jak oraz do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.