Przenosnik slimakowy t206 3

Jednymi z powszechnie stosowanych narzędzi do transportu oraz dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy spożywa w praktycznie każdym domu produkującym suche mieszanki, tylko nie tylko. Miejsc, w których podajniki znajdują swoje zastosowanie jest niezmiernie dużo dodatkowo nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest urządzeniem, które wnosi do transportowania przeróżnych pyłów, z bardzo ograniczonych do ziaren o wielkiej granulacji. Dzięki temu jego używania są bardzo wysokie. Ponadto dodatkowym plusem tego wyjścia jest fakt, iż transport tychże pyłów wykonywać się może także w stylu, kiedy również pod pewnym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Ważne z nich wyróżniają się większą odpornością i - co za tym idzie - większą wydajnością. Jeżeli natomiast idzie o przenośniki korytowe zatem ich doskonałym plusem jest fakt, że osiągną na deski wstęp do przenośnika co z organizacji jest obowiązkowe w formy, gdy potrzebujemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe wydobywa się pod uwagę przede wszystkim wydajność godzinową. Dobrze dobrane produkty oraz specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego urządzenia i niezawodność, nawet w przypadku przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Ważnym jest, że przenośniki ślimakowe przeważnie są wykonywane zgodnie z własnymi wytycznymi podanymi przez klienta. Szczególnie istotą myślą jest długość i średnica urządzenia, ale również umiejscowienie wlotu i wylotu i ustalenie kąta nachylenia. Często robi się wersje wzmocnione podajników ze powodu na pozycję zorganizowania w szczególnie trudnych warunkach.

Popularnym jest ciężka gama obszarów, w których mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Można je odkryć również w betoniarniach, przy piecach grzewczych jak zaś w przemyśle spożywczym. Bardzo często ma się z nich w trakcie obróbki zboża, na model do jego wietrzenia lub same czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie sięgają także hodowcy, którzy przy ich skorzystaniu mieszają i kierują suchą karmę zwierzętom.